Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Çalışanlar)

hirvatistan vizesi için gerekli evraklar ssklı çalışanlar

Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar listesi vize müracaatınızı tamamlayabilmeniz için diplomatik misyon tarafından talep edilen evrakların bilgisini içermektedir. Başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak Konsolosluk ek evrak talebinde bulunabilir.

Vize başvuruları ortalama olarak 7-10 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Hırvatistan’ın ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde Hırvatistan Büyükelçiliği ve Hırvatistan Konsolosluğu hizmet vermemektedir. Tatil günlerinde Hırvatistan’a seyahat planlıyorsanız yoğunluktan dolayı işlem sürecinizin uzayabileceğini göz önünde bulundurunuz.

Başvuruda sunulması zorunlu olan “Hırvatistan” ibaresi geçen seyahat sağlık sigortasını firmamız sizin adınıza temin edecektir. Talebiniz halinde uçak ve otel rezervasyonunuzu da yapmaktayız.

Hırvatistan vizesi başta olmak üzere tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini Euroasia vize servisimiz aracılığıyla güvenilir ve sorunsuz şekilde temin edebilirsiniz.

Hırvatistan’a Gitmek İçin Hangi Belgeler Gerekli

Şirket çalışanlarının Hırvatistan vizesi için temin edeceği belgeler güncel tarihli olmalıdır.  

1. Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Hırvatistan vize başvuru formu Hırvatistan Dışişleri Bakanlığının sitesinden online olarak doldurulmaktadır.  Form doldurulduktan sonra çıktısı alınarak başvuru yapan kişi tarafından imzalanmalıdır. Talebiniz halinde yetkilimiz vize başvuru formu konusunda ihtiyacınız olan desteği sağlayacaktır.

2. İş Yeri Dilekçesi

İş yeri dilekçesi çalışanın bağlı bulunduğu şirketin antetli kağıdına Hırvatistan Büyükelçiliğine/ Konsolosluğuna hitaben, iş yeri yetkilisi tarafından, İngilizce olarak hazırlanmalıdır.

a.Seyahatin amacı, tarihleri, kişinin görevi ve seyahatin sponsoru

b.Şirket yetkilisi tarafından imzalanmalı ve kaşe olmalıdır.

c. Dilekçede masrafları karşılayacak garantör bilgisi yer almalıdır. Başvuru sahibi kendisi masrafları karşılayacaksa dilekçede yer almalıdır.

3. Faaliyet Belgesi

 Son 3 ay içinde alınmış şirket faaliyet belgesi aslı sunulmalıdır.

4. Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi

Şirket ticari sicil gazetesi fotokopisinde kuruluş, sermaye arttırımı, adres değişiklikleri varsa mutlaka belirtilmelidir.

5. İmza Sirküleri Fotokopisi

6. Güncel Tarihli Vergi Levhası Fotokopisi

7. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

T.C. nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisini sunmalısınız.

8. Banka Hesap Cüzdanı/Dökümü

Banka hesap cüzdanı fotokopisi veya son 3 aya ait banka hesap dökümü sunulmalıdır.

a. Antetli kağıda hazırlanan dilekçede masrafları karşılayan kişi bilgisi yer almalıdır ve hesap dökümü garantöre ait olmalıdır.

b. Hesap dökümünde en az 4000 TL bakiye bulunmalı ve son hesap hareketi 15 günden eski olmamalıdır.

c. Hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli ve ıslak imzalı olup, banka imza sirküleri de eklenmelidir.

8. Varsa Kira Gelirleri, Tapu Fotokopisi, Araç Ruhsatı Fotokopisi

9.  Pasaport

Vize başvurularında sunulacak pasaport son 10 yıl içinde çıkarılmış olmalıdır. Pasaport vizenin sonlanma tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.  Güncel ve önceki pasaportlarda bulunan önceki vize sayfalarının fotokopileri sunulmalıdır.  Önceki pasaportlardaki kişisel bilgilerinin ve mühürlerin bulunduğu sayfaların da fotokopileri ve vize sayfalarının fotokopileri sunulmalıdır.

10. Biyometrik Fotoğraf

Son 3 ay içerisinde çekilmiş, 35x45 mm ölçülerinde 2 adet biyometrik fotoğraf sunulmalıdır.  

(!) Seyahat sağlık sigortanızı, ulaşım ve konaklama rezervasyonunuzu talebiniz halinde hizmet bedelimiz dâhilinde yapmaktayız.

(!) Hırvatistan çoklu giriş vizesi için başvuruda bulunacaksanız ilk ziyaret dönemini kapsayan seyahat sağlık sigortasını ibraz etmeniz yeterli olacaktır. Ancak sonraki ziyaret dönemlerinizde seyahat sağlık sigorta poliçelerini yaptırmalısınız.

(!) Türkiye oturum izni sahibi yabancılar oturum izinlerinin fotokopisini sunmalıdırlar.

 

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.