Hırvatistan Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Çalışanlar)

hirvatistan vizesi için gerekli evraklar ssklı çalışanlar

Hırvatistan ticari vizesi için gerekli evraklar Hırvatistan Konsolosluğu tarafından belirlenen evrakların bilgisini içermektedir.Vize için gerekli evraklar mesleksel durumunuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sayfamızın devamında SSK’lı çalışanlar için talep edilen evrak listesini bulabilirsiniz.

Hırvatistan Schengen grubuna dahil değildir. Bu nedenle Schengen vize başvuru formları veya Schengen bölgesinde geçerli seyahat sağlık sigortaları ile yapılan başvurular işleme alınmamaktadır. Hırvatistan vize başvuru formları online sistem üzerinden doldurulmaktadır. Seyahat sigortanızı da sizin adınıza temin etmekteyiz. Detaylı bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz.

Hırvatistan vizesi ve tüm dünya ülkelerinin vize işlemlerini yürütmekte, işlem takibini yapmaktayız. Vize başvurunuza dair sorularınızı çağrı merkezi yetkililerimize yöneltebilir, ücret bilgisini ve şahsi durumunuza özgü evrak listesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan'a Gitmek İçin Hangi Belgeler Gerekli

Hırvatistan vizesi için gerekli belgeler son 3 ay içerisinde ilgili kurumlardan temin edilmiş olmalıdır.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Hırvatistan vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından, Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı tarafından online olarak doldurularak, çıktısı alınmalıdır.

Pasaport

Vize işlemlerinizde kullanacağınız pasaportun dönüş tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliği bulunmalıdır. Varsa geçerli pasaporta önceki pasaportlardaki Schengen, Birleşik Krallık, Amerika, Kanada, Japonya vizelerinin ve mühürlü sayfaların fotokopileri de eklenmelidir.

Biyometrik Fotoğraf

35x45 mm boyutlarında 2 adet fotoğraf, renkli, arka beyaz fonlu olmalıdır.

Davetiye

Hırvatistan’daki iş ortağından veya ticari etkinliği düzenleyen kurumdan temin edilecek davetiyede masrafların kim tarafından karşılanacağı bilgisi ve seyahat tarih aralığı yer almalıdır.

Davetiye Hırvatistan’da faaliyet gösteren tüzel kişiden temin edilmelidir.  İmzalı ve kaşeli oriijinal belge sunulmalıdır. Davetiyeye garantörün gelir evrakları da eklenmelidir. BON 1 ya da BON 2 Formu, ya da Ticaret Mahkemesi tarafından onaylı gelir evrakları sunulmalıdır. Detaylı bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz. 

Şirket Evrakları

SSK’lı çalışan Türkiye’deki şirkete ait evrakları sunmalıdır.

Faaliyet Belgesi

Ticaret odası kaydı

Vergi Levhası

 İmza Sirküleri

SGK Hizmet Dökümü ve İşe Giriş Bildirgesi

Fuar Giriş Kartı

Hırvatistan’da fuara katılma planı amacıyla ticari vize başvurusunda bulunanlar, fuar giriş kartını veya fuar katılım belgesini sunmalıdır.

Finansal yeterliliği kanıtlayan belgeler

Banka Hesap Dökümü

Banka hesap dökümü son 3 aylık hesap hareketlerini içermelidir.

Maaş  Bordrosu

Son üç aylık gelir belgesinin orijinali sunulmalıdır.

Ek Gelir Belgeleri

Varsa tapular, kira kontratları, araç ruhsatları sunulmalıdır. 

(!) Türkiye’den Hırvatistan vizesine başvurucak üçüncü ülke vatandaşlarının yukarıdaki belgelere ek olarak Türkiye oturum kartının fotokopisini sunmaları zorunludur.

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.