Hırvatistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Çalışanlar)

hirvatistan vizesi için gerekli evraklar ssklı çalışanlar

Hırvatistan aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar listesi, Hırvatistan Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların bilgisini içermektedir. Başvuru sahibi Türkiye’de bir şirket çalışanıysa mesleksel durumuna bağlı olarak Hırvatistan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

Hırvatistan vize müracaatları ortalama olarak 7-10 iş günü içinde neticelenmektedir. Türkiye’nin ve Hırvatistan’ın resmi tatil günlerinde başvuru birimleri hizmet vermemektedir.

 “Hırvatistan” ibaresi geçen seyahat sağlık sigortasını (15 güne kadar olan) sizin adınıza temin etmekteyiz. Ayrıca uçak rezervasyonunuzu da sizin adınıza yapmaktayız. Vizeniz çıkmadan uçak bileti almamanızı tavsiye ederiz.

Hırvatistan vizesi için sağlık sigortası en az 30000 € teminatlı olmalıdır. Çoklu giriş vizesi için başvuruların Hırvatistan ziyaretlerinin ilk dönemini kapsayan sağlık sigortaları olmalı ve daha sonraki ziyaretleri için de sigorta beyannamesi sunmaları gerekecektir.

 Şirket çalışanları aşağıda sizin için hazırladığımız evrak listesindeki evrakları yönergelere uygun olarak hazırladıktan sonra ofisimize posta ile göndermeniz yeterli olacaktır. İşlemlerinizi başlatacağız ve takibinin yapacağız. Yetkilimizin size belirteceği randevu gününde başvuru merkezinde hazır bulunarak imza atmanız gerekecektir. Hırvatistan vize başvurularında imza prosedürü zorunludur.

Çok girişli vize başvurusunda bulunacaksanız her seyahat döneminizden önce sigortanızı yenilemeniz gerekecektir. Ülkeye giriş yaparken sınır görevlileri müdahale gerektiren acil durumlar için geçerli olan sağlık sigortasının sunulmasını talep edecektir.

Hırvatistan vizesi başta olmak üzere tüm dünya ülke vize işlemlerine dair kapsamlı bilgiler için  iletişim numaralarımızdan destek alabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Hırvatistan’a Gitmek İçin Hangi Belgeler Gerekli

Hırvatistan vizesi için gerekli belgeler başvurudan önceki 3 ay içerisinde alınmış, güncel tarihli olmalıdır. SSK’lı çalışanların hazırlaması gereken standart evraklar ve mesleksel evrak listesini sayfamızın devamında detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz. Evraklarla ve 2018 yılı evraklarla ilgili bir sorunuz olursa çağrı merkezi yetkilimize yöneltebilirsiniz.

Standart Evraklar

Pasaport

Pasaportun seyahatin sonlanma tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir.

Biyometrik Fotoğraf

2 adet biyometrik yeni fotoğraf, 35x45 mm ölçülerinde, beyaz fon üzeri ve son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Nüfus Cüzdanının arkalı önlü fotokopisi sunulmalıdır.

Garanti Mektubu

Garanti mektubu orijinal olarak sunulmalıdır. Dışişleri ve AB Bakanlığında muhafaza ediliyorsa kopyası sunulabilir.

Hırvatistan’daki garantör/şahsın formda imzası olması gerekmektedir. Formun Hırvatistan’daki noter tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.  Garantör düzenli gelir sahibi ya da yeterli mal varlığına sahip Hırvatistan oturum iznine sahip yabancı vatandaş olabilir. Garantörün son üç aya ait maaş bordrosu gelir belgesini ya da banka hesap dökümlerini sunması gerekmektedir.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kayıt örneği akrabalık derecesini göstermelidir. Davet eden kişi ile akrabalık derecesini gösteren ve tüm aile bireylerinin görünür olduğu nüfus kayıt örneği sunulmalıdır.

Finansal Yeterliliği Kanıtlayıcı Evraklar

Başvuru sahibinin seyahati süresince seyahat masraflarını nasıl karşılayacağını gösteren gelir belgeleri sunulmalıdır.

-Banka Hesap Dökümü

Son 3 ay içinde temin edilmiş banka hesap dökümü banka tarafından onaylı olmalıdır. Döküm şirket yetkilisi tarafından imzalanmış olmalıdır. Döküm banka imza sirküleriyle birlikte sunulmalıdır.

- Ek Gelir Belgeleri

Başvuru sahibi varsa tapularını, kira kontratlarını, araç ruhsatlarını ya da maddi destek sağlayan kişinin evraklarını sunmalıdır.

Mesleksel Evraklar

İş Yeri Yazısı

İşveren tarafından imzalı, kaşeli, adres ve telefon numarası görünen, antetli kağıda yazılmış izin belgesi. Belge başvuru sahibinin izinli olduğu tarih aralığı bilgisini içermelidir.

Son 3 aylık maaş bordrosu

SGK işe giriş bildirgesi

Hizmet dökümü

 

Uyarılar

(!) Üçüncü ülke vatandaşlarının Türkiye’den vize başvurusu yapmaları durumunda Türkiye oturum kartının fotokopisini sunmaları zorunludur.

(!) Başvuru sahibi 18 yaşından küçük çocuğuyla birlikte seyahat edecekse çocuk için ayrı vize başvurusunda bulunulmalıdır ve muvafakatname ibraz edilmelidir.

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.