Hırvatistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Öğrenciler)

hırvatistan öğrenci vizesi

Hırvatistan aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar listesi, Hırvatistan temsilciliği tarafından talep edilen evrakların bilgisini içermektedir. Müracaatçının kişisel durumuna bağlı olarak Hırvatistan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir. Aile ve akraba ziyaretinde bulunacak emekliler, emekli maaşlarının yattığını gösterir banka hesap dökümlerini sunmalıdır. Vize başvuruları ortalama olarak 7-10 iş günü sürmektedir. Türkiye ve Hırvatistan’ın resmi tatil günlerinde Hırvatistan Konsolosluğu vize başvuru birimi hizmet vermemektedir.

Hırvatistan’a tatil günlerinde seyahat edecekseniz, tatil günleri öncesi Hırvatistan Konsolosluğunun yoğun olabileceğini göz önünde bulundurarak seyahatinize 1 ay kala başvurunuzu tamamlamanızı tavsiye ederiz. Öğrencilerin seyahat masraflarını karşılayacak kişi kendisi vize başvurusunda bulunacakmış gibi finansal yeterliliğini gösterir evrakları hazırlamalıdır.

Aşağıda açıklamaları ile birlikte belirttiğimiz evrakları hazırlayarak vize servisimize posta ile veya elden iletmeniz halinde aynı gün içinde vize işlemlerinizi başlatmaktayız. Vize başvuru gününde başvuru biriminde bulunmanız ve imza atmanız gerekmektedir. Başvuru gün ve saat bilgisini yetkilimiz sizinle paylaşacaktır.

(!) Başvuru sahibi olan öğrenci 18 yaşından küçükse; başvuru merkezinde ebeveyni veya yasal vasi ile birlikte hazır bulunması gerekmektedir. 18 yaşından küçük başvuru sahipleri için ebeveynleri veya yasal vasinin imzası olan muvafakatname belgesinin de belgelere eklenmesi gerekmektedir.

Vize başvurularınızda “Hırvatistan” ibaresi geçen seyahat sigorta poliçenizi sizin adınıza temin etmekteyiz.  Sigorta çok girişli vizelerde ilk dönem seyahatler için geçerli olacaktır. Ayrıca uçak rezervasyonlarınızı da sizin adınıza yapmaktayız. Vize başvurunuz sonuçlanmadan uçak bileti satın almamanızı tavsiye ederiz.

Ayrıntılı bilgi için destek hattımıza bağlanabilir veya help@eagvs.com mail adresimiz üzerinden bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Hırvatistan’a Gitmek İçin Hangi Belgeler Gerekli

Hırvatistan vizesi için gerekli belgeler  aşağıda belirttiğimiz açıklamalar göz önüne bulundurularak hazırlanmalıdır. Belgeler son 3 ay içinde temin edilmiş olmalıdır.

Öğrencilerin hazırlaması gereken standart evrakları ve öğrenciye sponsor olacak kişinin hazırlayacağı evrakları sayfamızın devamında detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz.

2018 yılına ait Hırvatistan vize ücretini ve detaylı olarak başvuru aşamalarını içerir bilgi e-mailini yetkilimizden talep edebilirsiniz.

Standart Evraklar

Pasaport

Hırvatistan vize başvurularında kullanılacak pasaportun seyahatin sonlanma tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Pasaport son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır. Varsa son 3 yıl içinde alınmış Schengen, İngiltere, ABD, Kanada, Japonya, İrlanda vizelerinizin fotokopilerini de geçerli pasaportunuza eklemeniz gerekmektedir.

Biyometrik fotoğraf

2 adet biyometrik yeni fotoğraf; 35x45 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine çekilmiş olmalıdır. Fotoğraf güncel olmalıdır.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Hırvatistan vize başvuru formu online olarak doldurulabilmektedir. Hırvatistan vize başvuru formu sayfamızdan da başvuru formunu indirerek doldurabilirsiniz. İhtiyacınız halinde gerekli desteği yetkilimizden alabilirsiniz.  

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus Cüzdanının arkalı önlü fotokopisi sunulmalıdır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kayıt örneği davet sahibi ile akrabalık bağını kanıtlayıcı nitelikte olmalıdır.

Garanti Mektubu

Garanti mektubu Hırvatistan’da ikamet eden gerçek kişiden temin edilmelidir.  Garanti mektubu orijinal olarak sunulmalıdır. Davet sahibinin formda imzası olması gerekmektedir. Formun Hırvatistan’daki noter tarafından tasdik edilmiş olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin masrafları davet sahibi tarafından karşılanacaksa garantörün gelir evrakları da forma eklenmelidir.

 

Sponsor Evrakları

Öğrencilere sponsor olacak kişiler aşağıda belirtilen kategorilerinden kendilerine uygun olanı seçerek gerekli evrakları hazırlamalıdırlar.

* - İşveren ise

1. Vize talep dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben yazılış, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş kaşe ve imzalı)

2. SGK/Bağ-Kur hizmet dökümü

3. Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal Faaliyet belgesi, Sicil gazete, Vergi levhası, İmza sirküsü fotokopileri)

4. Şirkete ait banka hesap özeti (son 3 aylık banka hareketliliğini içeren en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri ile birlikte)

* -  Bordrolu çalışan ise

1. Çalışma belgesi (kişinin çalışmakta olduğu işyerinden alınmış, iş ilişkisini gösterir kaşe ve ıslak imzalı belge)

2. Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal Faaliyet belgesi, Sicil gazete, Vergi levhası, İmza sirküsü fotokopileri)

3. SGK işe giriş bildirgesi, Hizmet dökümü

4. Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe, ıslak imzalı)

5. Vize talep dilekçesi (sponsor veli tarafından, Konsolosluğa hitaben yazılmıl sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş ıslak imzalı)

6. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap harketiliğini içeren az4000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri ile birlikte)

* - Devlet memuru ise

1. Çalışma belgesi (kişi bağlı bulunduğu kurumdan mühür ve ıslak imzalı olacak şekilde temin etmelidir.)

2. Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)

3. Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

4. Vize talep dilekçesi (sponsor veli tarafından, Konsolosluğa hitaben yazılmış, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesini belirten ıslak imzalı)

5. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketiliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve imza sirküleri ile birlikte)

* - Emekli ise

1. Vize talep dilekçesi (sponsor veli tarafından, Konsolosluğa hitaben yazılmış sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş kaşe ve imzalı)

2. Emekli maaş cüzdanı

3. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

4. Emeklilik belgesi (emekli olunan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı belge)

 

Uyarılar

(!) Üçüncü ülke vatandaşlarının Türkiye’den başvuru yapmaları durumunda Türkiye oturum kartının fotokopisini sunmaları zorunludur.

 

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.