Hırvatistan Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Şirket Sahipleri)

şirket sahipleri için hırvatistan vizesi

Hırvatistan ticari vizesi için gerekli evraklar listesi vize başvurunuzu tamamlayabilmeniz için Hırvatistan Konsolosluğu tarafından belirlenen evrakların bilgisini içermektedir. Başvuru sahibi olan işverenin durumuna bağlı olarak Hırvatistan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

Vizesi başvuruları ortalama olarak 7-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Türkiye’nin ve Hırvatistan’ın resmi tatil günlerinde Hırvatistan Konsolosluğu kapalı olacaktır. Seyahatinizi bu bilgiyi göz önünde bulundurarak planlamanızı tavsiye ederiz.

 “Hırvatistan” ibaresi geçen seyahat sağlık sigortasını (15 güne kadar olan) sizin adınıza temin etmekteyiz.  Hırvatistan vizesi için gerekli evrakları temin ettikten sonra ofisimize posta ile göndermeniz yeterli olacaktır. Hırvatistan vize başvurularında başvuru sahibinin şahsen hazır bulunması gerekmektedir.

Çok girişli vize başvurusunda bulunacaksanız her seyahatinizden önce sigortanızı yenilemeniz gerekmektedir. Ülke giriş kapısında görevliler sigortanın sunulmasını talep edebilir.

Hırvatistan vizesi başta olmak üzere tüm dünya ülke vize işlemlerine dair kapsamlı bilgiler için  iletişim numaralarımızdan destek alabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Hırvatistan'a Gitmek İçin Hangi Belgeler Gerekli 

Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından, Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesinden online olarak doldurularak, çıktısı alınmalıdır.

Pasaport

Pasaportun planlanan dönüş tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliği bulunmalıdır. Varsa geçerli pasaportta ve önceki pasaportlardaki Schengen, Birleşik Krallık, Amerika, Kanada vizelerinin fotokopileri sunulmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf

35x45 mm boyutlarında 2 adet fotoğraf, renkli, arka beyaz fonlu olmalıdır.

Davetiye

Hırvatistan’daki iş ortağından veya ticari etkinliği düzenleyen kurumdan temin edilecek davetiyede masrafların kim tarafından karşılanacağı bilgisi bulunmalıdır.

Garanti mektubu tüzel kişiden temin edilmelidir. Belgenin orijinali sunulmalıdır. Hırvatistan’daki şirket yetkilisi tarafından imzalanmış, mühürlü belge sunulmalıdır. Davetiye ile birlikte garantöre ait gelir evrakları da sunulmalıdır.

Garanti Mektubu ile birlikte garantöre ait gelir evrakları da eklenmelidir. BON 1 ya da BON 2 Formu, ya da Ticaret Mahkemesi tarafından onaylı gelir evrakları sunulmalıdır.

Şirket Evrakları

Şirket sahibi Türkiye’deki şirkete ait evrakları sunmalıdır.

Faaliyet Belgesi

Ticaret odası kaydı

Vergi Levhası

 İmza Sirküleri

Fuar Giriş Kartı

Hırvatistan’da fuara katılma planı olan işveren fuar giriş kartını veya fuar katılım belgesini sunmalıdır.

Finansal yeterliliği kanıtlayan belgeler

Başvuru sahibinin seyahati süresince masraflarını nasıl karşılanacağını gösterir gelir evrakları sunulmalıdır.

Banka Hesap Dökümü

Banka hesap dökümü son 3 aylık hesap hareketlerini içermelidir.

Ek Gelir Belgeleri

Varsa tapular, kira kontratları, araç ruhsatları sunulmalıdır.  

(!) Türkiye’den başvuru yapacak yabancıların yukarıdaki belgelere ek olarak Türkiye oturum kartının fotokopisini sunmalıdır.

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.