Hırvatistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar (İşverenler)

şirket sahipleri için hırvatistan vizesi

Hırvatistan aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar Hırvatistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından talep edilen evrakların bilgisini içermektedir. Özel ziyaret vize başvurularınızda talep edilen evraklar mesleksel durumunuza bağlı olarak farklılık arz etmektedir. Sayfamızın devamında şirket sahipleri için talep edilen evrak listesini bulabilirsiniz.

Hırvatistan Schengen Antlaşmasına taraf ülkelerden değildir. Bu nedenle Schengen vize başvuru formları ve/veya Schengen sahası için geçerli seyahat sağlık sigortaları ile yapılan müracaatlar geçersiz sayılacaktır. Hırvatistan vize başvuru formları Dışişleri Bakanlığı online başvuru sistemi üzerinden doldurularak, kaydedilmelidir. “Hırvatistan” ibareli uluslararası geçerli seyahat sigorta poliçenizi de sizin adınıza temin etmekteyiz. Detaylı bilgiyi destek hattımızdan veya help@eagvs.com mail adresimizden alabilirsiniz.

Hırvatistan vizesi başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinin vize işlemlerini yürütmekte, işlem takibini yapmaktayız. Türkiye vatandaşlarını vizeye tabi tutan ülkelerin güncel prosedürlerini günlük olarak takip etmekteyiz. Vize başvurunuza dair sorularınızı çağrı merkezi yetkililerimize yöneltebilir, ücret bilgisini ve şahsi durumunuza özgü evrak listesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İçin Hangi Belgeler Gerekli

Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar son 3 ay içerisinde temin edilmiş olmalıdır.

Vize Başvuru Formu

Hırvatistan vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından online olarak doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra kaydedilmeli ve çıktısı alınmalıdır. Gerekli olan iki yere başvuru sahibi imzasını atmalıdır. 18 yaşının altındaki başvuru sahiplerinin imzaları ebeveynleri veya yasal vasisi tarafından atılmalıdır.

Pasaport

Hırvatistan’dan dönüş tarihi sonrası en 3 ay daha geçerliliği bulunacak pasaport. Pasaportta ayrıca iki adet boş vize sayfası bulunmalıdır.

Varsa önceki pasaportlarınızda bulunan Amerika, İngiltere, Schengen, İrlanda, Kanada gibi ülkelerin vize fotokopilerini de güncel pasaportunuza eklemelisiniz.

Biyometrik Fotoğraf

35x45 mm biyometrik ölçülerinde, renkli, arka beyaz fonlu, son 3 ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf sunulmalıdır.

Garanti Mektubu/Davetiye

Gerçek kişi tarafından gönderilen garanti mektubu sunulmalıdır. Garanti mektubu form şeklindedir. Formun orijinal olmalıdır (tasdikli, ıslak imzalı). Formu yetkilimizden pdf formatında talep edebilirsiniz. Form davet sahibi tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Davet sahibinin garanti mektubundaki imzası Hırvatistan noteri tarafından tasdik edilmiş olmalıdır. Eğer başvuru sahibinin masraflarını Hırvatistan’daki garantör karşılayacaksa üç aylık maaş bordrosunu ve banka hesap dökümünü mektuba eklemelidir.

Şirket Evrakları

Ticaret odası kaydı

Ticari sicil gazetesi

Vergi levhası

İmza sirküleri

Nüfus Kayıt Örneği

Akrabalık derecesini gösteren nüfus kayıt örneği. Davet sahibi ile akrabalık derecesni göstermeli ve tüm aile fertlerinin görünür olması gerekmektedir.

Finansal Yeterliliği Kanıtlayıcı Belgeler

Başvuru sahibinin seyahati süresince masraflarının nasıl karşılanacağını gösteren gelir evrakları sunulmalıdır.

Hesap Dökümü

Son 3 aylık hesap hareketlerini içerir hesap dökümü, banka tarafından onaylanmış ve banka yetkilisi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Ek Gelir Evraklar

Varsa tapular, kira gelirleri, araç ruhsatları sunulmalıdır.

 

 (!) Türkiye’den başvuru yapacak üçüncü ülke vatandaşları yukarıdaki belgelere ek olarak Türkiye ikamet izinlerinin fotokopisini sunmalıdırlar.

 

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.