İstanbul Hırvatistan Başkonsolosluğu

Hırvatistan konsolosluğu

Hırvatistan Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres
Asmalı Mescit Mahallesi, Oteller Sokak, No:1/2 Tepebaşı-Beyoğlu / İSTANBUL
Telefon
(212) 293 54 67, (212) 293 5468
Faks
(212) 293 54 76
E mail
gkrh.istanbul@mvpei.hr
Web
http://tr.mvep.hr/tr/

Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma:  09:00 - 12:00 (Hırvatistan ve Türkiye resmi tatil günlerinde konsolosluk hizmet vermemektedir.)

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Hırvatistan vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 7-10 iş günü sürmektedir. Konsolosluğun yoğun olduğu tarihlerde bu süre 30 güne kadar çıakbilmektedir. Vize başvurularınızı seyahatinizden 90 gün önceden gerçekleştirme hakkına sahipsiniz. Vize başvurularınızı en geç seyhaatinize 15 gün kala tamamlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde Hırvatistan Konsolosluğunun başvurunuzun seyahat tarihinize kadar sonuçlanma ihtimali çok düşüktür. Vize başvurularında şahsen bulunmanız, yetkililer gözetiminde imza atmanız gerekmektedir. 

Hırvatistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Hırvatistan vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulabilir. Dileyen pasaport sahipleri Hırvatistan Dışişleri Bakanlığının resmi web sitesinden online vize başvuru formu da doldurabilirler. 

Hırvatistan diplomatik temsilciliğinin resmi web sitesinden başvuru formunu Arnavutça, Arapça, Hırvatça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Moldovaca, Rusça, İspanyolca olarak indirebilirsiniz.

Başvuru sahipleri vize başvuru formunu büyük harflerle, şahsen doldurmalıdır. 18 yaşının altındaki başvuru sahiplerinin başvuru formları ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır.

Türkçe Hırvatistan vize başvuru formu için tıklayınız.

Hırvatistan'a turistik vize başvurusu yapılırken yazılması gereken turistik vize dilekçe örneği için tıklayınız. Dilekçe örneğinin resmi bir geçerliliği yoktur, örnek teşkil etmesi açısından bilgilendirme için eklenmiştir.

Hırvatistan'a ticari vize başvurusu yapılırken yazılması gereken ticari vize dilekçe örneği için tıklayınızDilekçe örneğinin resmi bir geçerliliği yoktur. Ticari vize başvuru sahipleri ticari seyahat amaçlarını kişisel kriterlerine göre, ayrıntılı şekilde açıklamalıdırlar.

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğunun Görevleri

Hırvatistan Başkonsolosluğu İstanbul, Türkiye’de ülkesinin ticari menfaatleri koruyan ve geliştiren fakat diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir kurumdur. Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun görevleri, nizamnameler ve antlaşmalarla belirlenmiştir.

İstanbul Hırvatistan Başkonsolosluğun genel amacı ise, Türkiye’de ticari menfaatleri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, bulunan ülkenin otoriteleri ile iletişim kurma, yurt dışında ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi olaylarla ilgilenmektir. Pasaport Yenileme; Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Hırvatistan vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini İstanbul Hırvatistan Başkonsolosluğu'nda gerçekleştirebilirler.

Hırvatistan Konsolosluğu Tatil Günleri 2018

Hırvatistan Konsolosluğu, 2018 yılı içerisinde Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi tatil günlerinde ve Hırvatistan Cumhuriyeti'nin resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Yılbaşı
Epifani Günü 
Paskalya ve Paskalya Pazartesisi 
T.C. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 
İşçi Bayramı/Emek ve Dayanışma Günü 
T.C. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 
Katolik Yortu Günü
Antifaşizm Mücadele Günü
Hırvatistan Milli Günü
Ramazan Bayramı
Milli Şükran Günü ve Zafer Bayramı ve Hırvat savunucularının Günü
Meryem'in göğe kabulü
T.C. Zafer Bayramı
Kurban Bayramı
Bağımsızlık Günü
T.C. Cumhuriyet Bayramı
Bütün Azizler Günü
Noel ve Aziz Stephan Günü

 

Hırvatistan Konsolosluğu Harita 

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu, Beyoğlu Tepebaşı'nda bulunmaktadır. Hırvatistan Konsolosluğu Tepebaşı TRT binasına oldukça yakındır.

 

 

 

 

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.