Hırvatistan Vize İşlemleri İstanbul

 

hırvatistan vizesi


Adres: Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6.Blok Daire:4 Ulus- Beşiktaş/ İSTANBUL
Telefon: + 90 (212) 963 03 43
E-posta: help@eagvs.com

 

 

Hırvatistan Vizesi İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz, Hırvatistan vizesi başvurularınız için öncelikle, işlemlerinizi kolaylaştırmak üzere sizin için hazırladığımız sayfamızı incelemenizi rica ederiz.
Türkiye’nin her ilinden yapılan başvuruları kabul etmekte işlemleri sonuçlandırmaktayız. 

Hırvatistan Vize İstiyor Mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hırvatistan’a yapacakları seyahatlerde vizeye tabidir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah, Kırmızı) pasaport sahipleri 180 gün içinde maksimum 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.  Hırvatistan kapı vize uygulaması da bulunmamaktadır.  İstanbul ve çevre bölgelerde ikamet ediyorsanız vize işlemlerinizi İstanbul merkez ofisimiz üzerinden en kısa sürede başvurunuzu yapabilirsiniz. Hırvatistan vizesi için gerekli evraklarınızı kargo ile gönderebilir veya ofisimizi ziyaret ederek evraklarınızı teslim edebilirsiniz. 

ÖNEMLİ : Vize başvurunuzu seyahat etmeyi planladığınız tarihten en geç 15 gün önce tamamlayınız. Aksi takdirde başvurunuzun konsolosluk tarafından işleme alınmama riski vardır.
ÖNEMLİ: Hırvatistan vize işlemlerinde bölge ayrımı bulunmaktadır. İstanbul’dan yapılan başvurularda talep edilen evraklarla, Ankara’dan yapılan başvurularda talep edilen evraklar arasında farklılık olabilmektedir. Bu nedenle seyahat amacınızı ve ikamet ettğiniz ili yetkilimizle paylaşarak durumunuza uygun evrak listesi istemeniz sağlıklı bir başvuru sürecinin ilk adımını oluşturmaktadır.

Hırvatistan Konsolosluğu vize başvurusunda bulunan kişinin randevu gününde şahsen hazır bulunarak imza atmasını talep etmektedir.Onayınıza sunarak alacağımız randevu gününüzde İstanbul’daki işlem merkezinde hazır bulunarak imza atmanız gerekmektedir. İstanbul’dan yapılan başvurularda operasyon yetkilimiz evrak işlemlerinde yaşanabilecek olası problemlerin önüne geçmek adına size eşlik edecektir. 
-Güncel vize ücreti,
-Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar, 
-Tüm vize kategorileri,
-Online vize başvuru formu, 
-Davetiye formatı , garantör mektubu hakkındaki sorularınızı çağrı merkezi yetkilimize yöneltebilirsiniz.

hırvatistan vizesi istanbul


Hırvatistan vizelerinde, ticari seyahatlerde ülkede ticari faaliyet gösteren şirketten tüzel garanti mektubu; aile ziyareti amaçlı seyahatlerde ülkede ikamet eden davet sahibinden temin edilecek garanti mektubunun sunulması zorunludur. Garanti mektubu, davet mektubundan farklıdır. Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinden indirilen formlar davet sahipleri tarafından doldurularak, onaylatılmalıdır. Garanti mektubu konusunda detaylı bilgiyi yetkililerimiz size aktaracaktır. 

> Hırvatistan vize işlemlerinde turistik vize başvuralarında onaylı otel rezervasyon belgesi talep edilmektedir. Bu otel yetkilisinin bizzat imzaladığı belgedir, online rezervasyon yapılan ‘’ otel rezervasyon belgesi ‘’değildir. 
Ticari vize başvurularında ;
-Garantör mektubu
- Bon1-Bon2 belgesi veya ticaret mahkemesi tarafından onaylanmış gelir evrakları da hazırlanmalıdır.

Yetki Alanı
Hırvatistan vize başvurularında bölge ayrımı bulunmaktadır.  İstanbul ve çevresinde ikamet edenler İstanbul merkez ofisimizden bütün işlemlerini tamamlayabilirler. 

Aşağıdaki illerde ikamet eden vize başvuru sahipleri, İstanbul , İzmir , Bursa veya Antalya başvuru merkezlerinden işlemlerini yürütebilirler.
İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Çanakkale, Balıkesir, Antalya, Bursa, Bilecik, Kütahya, Manisa, İzmir, Uşak, Aydın, Denizli, Muğla ve Burdur.

Bu illerin dışındaki bölgelerde ikamet eden yolcularımız, Ankara ve Gaziantep’teki ofislerimiz aracılığıyla işlemlerini yürütebilirler.
Tümü hakkındaki sorularınız için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz, yetkililerimiz memnuniyetle yardımcı olacaktır. Mail ortamında ise help@eagvs.com  adresimiz üzerinden   bilgi talebinde bulunabilirsiniz. En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

Adım Adım Hırvatistan Vizesi

1) Belirtilen numaradan iletişim hattımıza bağlanın. Hırvatistan’a gerçekleştirmek istediğiniz seyahatin amacını, süresini, garantör mektubunuzun  olup olmadığı bilgisini  paylaşın. Yetkilimiz tarafından size  uygun olarak hazırlanan evrakların ayrıntılı listesi ve güncel Hırvatistan vize ücretini içerir bir bilgilendirme e-maili gönderilecektir.
2) E-mail adresinize gönderilecek  bilgilendirme mektubunda belirtilen evrakları eksiksiz ve tüm açıklamalarını dikkate alarak hazırlayın. Ardından evraklarınızın tümünü İstanbul merkez ofisimize kargo ile veya bizzat ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edin.
3) Teslim aldığımız evraklarınızın  vakit kaybetmeden kontrolünü sağlayarak, herşeyin tam olması halinde hızla başvuru aşamasına geçmekteyiz.
4) Vize başvurunuz, işlemleri başlatmamızı takiben ortalama  7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmasının ardından pasaportunuzu yetkili birimden teslim alarak belirttiğiniz iş veya adresinize kargo ile göndermekteyiz. Dilerseniz pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek de teslim alabilirsiniz. 


Hırvatistan Vizesi Sonuçlanma Süresi

-Hırvatistan Konsolosluğu, vize başvurularını ortalama olarak 7-10 günde sonuçlandırmaktadır. Konsolosluğun yoğun olduğu tarihlerde bu süreye uzayabilmektedir. Türkiye’de ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının işlemleri de uzayabilmektedir. 
-  Açıklamalara uygun ve eksiksiz olarak hazırlanmış evrakları İstanbul ofisimize iletmeniz halinde başvurunuzu tamamlamaktayız.
- Pasaportunuzu çıkınca işlem kolaylığı adına teslim alınmakta, belirttiğiniz iş veya ev adresinize kargo aracılığı ile  göndermekteyiz.
- Tercih etmeniz  halinde pasaportunuzu  ofisimizden de teslim alabilirsiniz.


Başvuru ve güncel bilgi talebi  için iletişim hattımızı arayabilir veya help@eagvs.com internet adresimiz üzerinden ietişime geçebilirsiniz. 


Vize işlemlerinize aracılık etmekten duyduğumuz memnuniyeti paylaşır, seyahatlerinizde iyi yolculuklar dileriz.

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.