Hırvatistan Vize İşlemleri Edirne

 

 

hırvatistan vizesiAdres: İstasyon Mah. İstasyon Cad. No: 15 Merkez - Edirne

Telefon: +90 (284) 236 76 77

E-posta: help@eagvs.com

Hırvatistan Vizesi Edirne

Edirne’den başvurulacak Hırvatistan vizeleri  için seyahatinizin amacınıza (turistik, ticari, ziyaret)  uygun kategorideki, konsolosluk tarafından talep edilen evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak vize servisimize ulaştırmanız ve randevu gününde, başvuru merkezinde imza atmak üzere  hazır bulunmanız, işlemlerinizi tamamlamamız için gerekli aşamalardır.

Hırvatistan Schengen grubuna dahil  olmadığı için, Hırvatistan vizesiyle Schengen bölgesine giriş yapılamamaktadır. Diğer taraftan tüm gereken koşullar sağlandığı zaman çok girişli Schengen vizesi olmak şartıyla Hırvatistan’a giriş yapılabilir. Buna ilaveten  iki veya çok girişli Bulgaristan, Romanya ve  Güney Kıbrıs vizesiyle de Hırvatistan’a giriş yapılabilmektedir.

Hırvatistan girişi de sağlayan Shengen bölgesi için alınacak vize başvurularında beyan edilecek seyahat sağlık sigorta poliçesi mutlaka “Hırvatistan” ibaresi taşımalıdır. Çünkü Schengen bölgesi için düzenlenmiş seyahat sağlık sigortalarının Hırvatistan’da geçerliliği bulunmamaktadır. Schengen vizesiyle Hırvatistan’a da seyahat yapacak yolcuların bu bilgiyi göz önünde bulundurarak planlama yapmalarını önemle vurgularız..

ÖNEMLİ : Hırvatistan Konsolosluğu randevu gününde başvuru sahibinin şahsen bulunmasını şart koşmaktadır. Bu sebeple  başvuru sahibinin randevu gününde vize işlem merkezinde hazır bulunarak bizzat imza atması zorunluluğu bulunmaktadır.

Euroasia GVS markamız altında Türkiye’nin tüm illerinden, başvuruları kabul ederek, vize işlemlerinizi sonuçlandırmaktayız.

Süreçlerin kolay ve hızlı yürümesi için;

 Aşağıdaki illerde ikamet eden vize başvuru sahipleri, İstanbul , İzmir , Bursa veya Antalya başvuru merkezlerinden işlemlerini yürütebilirler.

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Istanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Çanakkale, Balıkesir, Antalya, Bursa, Bilecik, Kütahya, Manisa, İzmir, Uşak, Aydın, Denizli, Muğla ve Burdur.

Bunların dışında kalan illerde ikamet eden yolcularımız, Ankara ve Gaziantep’teki ofislerimiz aracılığıyla işlemlerini tamamlayabilirler.

> Edirne’de ikamet eden sayın misafirimiz Hırvatistan vize başvurularınız  için   Edirne ofisimizden veya İstanbul ofisimizden işlemlerinizi başlatınız. Yetkilimiz randevu gün ve saatini sizin görüş ve onayınıza sunacaktır. Tarafınıza bildirilen  randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde şahsen hazır bulunarak bizzat imza atmanızın zorunluluğu vardır. İstanbul’dan yapacağınız başvurularınızda  operasyon yetkilimiz tüm süreçlerde size eşlik edecektir.

Hırvatistan’a yapmayı planladığınız  ticari/iş gezisi veya aile, arkadaş ziyareti amacıyla gerçekleştireceğiniz tüm yolculuklar için tüzel veya gerçek kişiden garanti mektubu temin etmeniz gerekmektedir. 

Ticari vize başvurularında, şirket yetkilisi tarafından imzalanmış, mühürlü resmi belge niteliğinde olan garanti mektubuna ek olarak, söz konusu  garantöre ait gelir evrakları (Bon1-Bon2 belgesi veya ticaret mahkemesi tarafından onaylanmış gelir evrakları) talep edilecektir.

Turistik amaçlı vize başvuruları için ise; otel konfirmasyon belgesi istenilmektedir. Bu belge otel yetkilisi tarafından bizzat  imzalanmış, turizm acentesinin adı, amblemi, adresi, telefon numalaraları ve otel yetkilisinin ismi bulunan bir nitelikte olmalıdır. Otel konfirmasyon belgesi, internet üzerinden yapacağınız rezervasyon belgesi değildir. Yine tercihen detaylı bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz.

ÖNEMLİ :Değerli ziyaretçilerimiz tüm işlemlerinizin seyahatinizden en geç 15 gün önce tamamlanmış olması gerekliliğini önemle vurgularız. Olası gecikmelerde Konsolosluk vize başvurularınızı işleme almama hakkına sahiptir.

-Tüm gereken detaylı evrak listesi

- Hırvatistan vize ücreti,

- Online vize başvuru formu,

- Davetiye formatı,

- Garantör mektubu ve Bon1/Bon2 formları

hakkındaki sorularınızı iletişim hattımızı arayarak yetkililerimizden öğrenebilirsiniz. Vize başvurularınız için iletişim bilgilerinizi, seyahatinizin amacını ve planladığınız seyahat tarihlerini help@eagvs.com mail adresimizden bildirerek başvurunuz hakkında  bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Konudan sorumlu AB  departman yetkililerimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacak, tüm sorularınıza yanıt verecektir.

Adım Adım Hırvatistan Vizesi
1)  Çağrı merkezimizi arayınız. Başvurudaki seyahat amacınızı ve planladığınız seyahat tarihlerinizi yetkilimizle paylaşınız. Yetkililerimiz  sizlere en kısa sürede yanıt vererek,  seyahat amacınıza uygun evrakların listesini ve vize ücret bilgisini içerir bir bilgi e-maili göndereceklerdir.
2) Tarafınıza gönderilen  E-mailde yer alan evrakları eksiksiz ve  evrak açıklamalarının tümünü dikkate alarak hazırlanmış evraklarınızı Edirne veya  işlemlerinizin yürütüleceği merkez olan İstanbul ofisimize iletiniz. (Online vize başvuru formunun doldurulması aşamasında konuyu yetkililerimizin çalışma alanına bırakarak, yetkililerimizin bu konuda da size gerekli desteği  vermelerini sağlayabilirsiniz.
3) Tüm evraklarınızın ofisimize ulaştığında hızla kontrolünü sağlayarak, evrakların tamamında bir eksiklik veya format yanlışlığı olmaması halinde  başvurunuzu vakit kaybetmeden başlatarak,süreci sonuçlandırmaktayız.
4) Hırvatistan Konsolosluğu vize işlemlerinde başvuru merkezinde şahsen bulunularak imza atılmasını şart koşmaktadır. Verilen randevu gününü takip eden 7-10 ortalama iş  günü içerisinde pasaportunuz işlemden çıkacaktır. Hazırlanmış pasaportunuz yetkililerimiz tarafından konsolosluk biriminden teslim alınarak, adresinize kargo ile gönderilecektir. Tercihen,  pasaportlarınızı vize servisimizi ziyaret ederek elden teslim alabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Sonuçlanma Süresi

-Hırvatistan’a yapacağınız ziyaretler için vize sonuçlanma süresi  7-10 iş günüdür.

- Tüm hazırlanan evrakların Edirne veya işlemlerin yürütüleceği merkez olan  İstanbul ofisimize iletilmesinin akabinde en kısa sürede  başvuru süreçlerinizi  sonuçlandırmaktayız.

-Ülkemizden yabancı pasaportlarıyla  yapılan başvurularda ve özellikle konsolosluğun yoğun olduğu tarihlerde, dönemlerde  yapılan vize başvurularında işlemler uzayabilmektedir. Dikkate alınmasını rica ederiz.

Dikkat (!) evraklarınızı ikamet bölgenize en yakın ofisimize seyahatinizden en geç 15 gün önce iletiniz. Aksi takdirde başvurunuz konsolosluk tarafından işleme alınmayabileceğini göz önünde bulundurunuz. Vize başvurunuzu en erken seyahatinizden 3 ay önce yapabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ücreti

Yetkililerimizce tarafınıza gönderilecek  e-mailde seyahat amacınıza ve seyahatinizin süresine göre belirlenen vize ücreti bildirilecektir. Bu belirtilen ücrete konsolosluk harç bedeli ve diğer masraflar dahildir. Bu ücret nihaidir ve bunun dışında işlem sürecinde hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

Hırvatistan ziyaretlerinizde vize almak için başvurularınıza dair güncel bilgi ve vize başvuru talep soruları  için çağrı merkezimizi arayabilir veya aynı konular hakkında help@eagvs.com adresimiz üzerinden yetkililerimizin size geri dönüşünü sağlayabilirsiniz. 

Seyahatlerinizde bizi tercih ettiğiniz için duyduğumuz  memnuniyeti  paylaşır, iyi bir yolculuk dileğimizle teşekkür ederiz.

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.