Hırvatistan vize işlemleri bursa

 

 

hırvatistan vizesi bursa Telefon: +90 (224) 322 01 35

E-posta: bursa@eagvs.com

Adres : Kükürtlü Mahallesi, Kükürtlü Cd., 16080 Osmangazi/Bursa

Hırvatistan Vizesi Bursa

Hırvatistan kapı vize uygulaması yoktur. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Türkiye’den işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.  

İşlemlerinizin tümünü Bursa’dan tamamlayabilir, randevu gününde Bursa’daki işlem merkezinde hazır bulunarak imzanızı atabilirsiniz. Turistik ziyaret, ticari ziyaret, aile/arkadaş ziyareti vizelerinin hepsi kısa süreli, C tipi vizedir. Ancak her kategori için evraklar arasında önemli farklılıklar vardır.Seyahat amacınıza uygun kategori dahilindeki evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak ofisimize ulaştırmanız ve randevu gününde, işlem merkezinde imza atmak üzere hazır bulunmanız, işlemlerinizi tamamlamamız için yeterli olacaktır.

Hırvatistan AB üye ülkesidir, ancak Schengen grubuna dahil değildir. Bu nedenle Hırvatistan vizesiyle Schengen ülkelerine giriş yapılamamaktadır.

Buna karşın Schengen vizesiyle Hırvatistan’a giriş yapılabilmektedir. Çift veya çok girişli Bulgaristan, Romanya, GKRY vizesiyle de Hırvatistan’a giriş yapılabilmektedir. Hatırlatmak isteriz ki ülkeye giriş konusunda son karar pasaport kontrol memurlarına aittir. Seyahatiniz süresince davet mektubu ve garanti mektubu fotokopilerini, gidiş dönüş biletlerinizi, konaklamaya ilişkin belgeleri, seyahat sigortanızı ve seyahat masraflarını karşılayacak maddi yeterliliğe sahip olduğunuzu kanıtlayıcı belgeyi yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hırvatistan Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortalarına Hırvatistan vize başvurularında özellikle dikkat edilmelidir. Sigortaların Hırvatistan’da geçerliliği bulunmalıdır. Schengen bölgesi için düzenlenmiş seyahat sağlık sigortalarının Hırvatistan’da geçerliliği bulunmamaktadır. Schengen vizesiyle Hırvatistan’a da seyahat yapacak yolcuların bu bilgiyi göz önünde bulundurmaları faydalı olacaktır.

ÖNEMLİ : Hırvatistan vizesi başvuru gününde şahsen hazır bulunarak imza atmanız gerekmektedir. Bursa’daki işlem merkezinden bu prosedürü tamamlayabilirsiniz. Yetkilimiz size detayları iletecektir.

Euroasia GVS olarak Türkiye’nin her ilinden, Hırvatistan başta olmak üzere tüm AB ülkeleri ve Schengen ülkeleri vize başvurularınızı kabul ederek, vize işlemlerinizi sonuçlandırmaktayız.

Ticari Vize Başvurularında Dikkat

Hırvatistan’a yapmayı planladığınız  ticari/iş gezisi amacıyla gerçekleştireceğiniz tüm yolculuklar için tüzel kişiden garanti mektubu temin etmeniz gerekmektedir. 

Ticari vize başvurularında, şirket yetkilisi tarafından imzalanmış, mühürlü resmi belge niteliğinde olan garanti mektubuna ek olarak, söz konusu  garantöre ait gelir evrakları (Bon1-Bon2 belgesi veya ticaret mahkemesi tarafından onaylanmış gelir evrakları) talep edilecektir.

Turist Vize Başvurusunda Dikkat

Turistik amaçlı vize başvuruları için, otel konfirmasyon belgesi talep edilmektedir. Otel konfirmasyon belgesi, online yapılan rezervasyon belgesi değildir. Konfirmasyon belgesi konusunda detaylı bilgiyi çağrı merkezimize bağlanarak yetkililerimizden alabilirsiniz.

Aile Ziyaret Vize Başvurularında Dikkat

Aile, arkadaş, akraba ziyareti amacıyla gerçekleştireceğiniz tüm seyahatler için gerçek kişiden (davet sahibinden) garanti mektubu temin etmeniz gerekmektedir. 

-Tüm gereken detaylı evrak listesi

- Hırvatistan vize ücreti,

-  Hırvatistan Online vize başvuru formu,

- Davetiye formatı,

- Ticari vize başvurularında garantör mektubu ve Bon1/Bon2 formları

- Aile ziyareti vize başvurularında gerçek kişiden temin edilecek garantör mektubu

hakkındaki sorularınızı çağrı merkezimize bağlanarak yetkililerimize yöneltebiirsiniz. Vize başvurularınız için iletişim bilgilerinizi, seyahatinizin amacını ve planladığınız seyahat tarihlerini help@eagvs.com mail adresimizden ileterek başvurunuz hakkında bilgi talebinde bulunabilirsiniz..

Adım Adım Hırvatistan Vizesi

1)  Çağrı merkezimizi arayınız. Seyahat amacınızı ve seyahat tarihlerinizi paylaşınız. En kısa sürede seyahat amacınıza (turistik, ticari, ziayaret) uygun ayrıntılı evrak listesini vize ücret bilgisiyle birlikte tarafınıza e-mail olarak ileteceğiz.

2) Bilgi e-mailinde yer alan evrakları eksiksiz ve açıklamaların tümünü dikkate alarak hazırlayınız. Evraklarınızı isterseniz kargo ile isterseniz ofisimizi ziyaret ederek iletiniz.

3) Evraklarınız ofisimize ulaştığında hızla kontrolünü sağlayarak, evrakların tamamında bir eksiklik veya format yanlışlığı olmaması halinde  başvurunuzu vakit kaybetmeden başlatarak,süreci neticelendirmekteyiz.

4) Hırvatistan Konsolosluğu vize işlemlerinde başvuru merkezinde şahsen bulunularak imza atılmasını şart koşmaktadır. Verilen randevu gününüb akabindeki 7-10  iş günü içerisinde pasaportunuz işlemden çıkacaktır. Hazırlanmış pasaportunuz yetkililerimiz tarafından konsolosluk biriminden teslim alınarak, adresinize kargo ile gönderilecektir. Dilerseniz pasaportunuzu ofisimizden de teslim alabilirsiniz.

> Hırvatistan online vize başvuru formunun doldurulması, seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyonu, uçuş rezervasyonları gibi konuları yetkililerimizin çalışma alanına bırakabilirsiniz.

ÖNEMLİ :Değerli ziyaretçilerimiz tüm işlemlerinizin seyahatinizden en geç 15 gün önce tamamlanmış olması gerekliliğini önemle vurgularız. Olası gecikmelerde konsolosluk vize başvurularınızı işleme almayabilir.

Seyahatlerinizde bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.