Hırvatistan Vize İşlemleri Antalya

 

hırvatistan vizesiTelefon: +90 (242) 255 01 20

E-posta: antalya@eagvs.com

 

Hırvatistan Vizesi Antalya

Antalya’da ikamet ediyorsanız, Antalya ofisimiz aracılığıyla şehir dışına çıkmadan işlemlerinizi tamamlayabilir, Hırvatistan vize başvurusu için zorunlu olan imzanızı Antalya’daki vize işlem merkezinde atabilirsiniz.

Çağrı merkezimizi arayarak seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanmış detaylı evrak listesi ve vize ücreti bilgisini içerir e-mailin tarafınıza yönlendirilmesini talep edebilirsiniz.

Seyahatinizin amacınıza (turistik ziyaret, iş ziyareti, aile ziyareti)  uygun kategorideki, evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak vize servisimize ulaştırmanız ve randevu gününde, başvuru merkezinde imza atmak üzere  hazır bulunmanız, işlemlerinizi tamamlamamız için yeterli olacaktır.

Hırvatistan Schengen Üyesi Mi?

Hırvatistan AB üyesidir, ancak Schengen grubuna dahil değildir. Hırvatistan vizesiyle Schengen’e giriş yapılamamaktadır. Buna karşın çift veya çok girişli, geçerli Schengen vizesine sahipseniz Hırvatistan’a giriş yapabilirsiniz. Geçerli çift veya çok girişli Bulgaristan, Romanya, GKRY vize veya ikamet izinleriyle de ülkeye giriş yapabilirsiniz. Ancak hatırlatmak isteriz ki ülkeye giriş konusunda nihai karar sınır polislerine aittir.

Seyahat Sağlık Sigortasına Dikkat

Hırvatistan girişi de sağlayan Shengen bölgesi için alınacak vize başvurularında beyan edilecek seyahat sağlık sigorta poliçesi mutlaka “Hırvatistan” ibaresi taşımalıdır. Çünkü Schengen bölgesi için düzenlenmiş seyahat sağlık sigortalarının Hırvatistan’da geçerliliği bulunmamaktadır. Schengen vizesiyle Hırvatistan’a da seyahat yapacak yolcuların bu bilgiyi göz önünde bulundurarak seyahatlerini organize etmeleri faydalı olacaktır.

ÖNEMLİ : Hırvatistan Konsolosluğu randevu gününde başvuru sahibinin şahsen bulunmasını şart koşmaktadır. Randevu gününde başvuru sahibi Antalya’daki vize işlem merkezinde hazır bulunarak imza prosedürünü tamamlayabilir. İmza atma işleminin tamamlanacağı randevu gün ve saatini yetkililerimiz size onayınıza sunarak iletecektir.

ÖNEMLİ: Hırvatistan vize işlemlerinde yetki alanı sınırlaması bulunmaktadır. Antalya’dan yapılan başvurularda talep edilen evraklarla İstanbul’dan yapılan başvurularda talep edilen evraklar arasında farklılık olabilmektedir. Bu sebeple, sağlıklı bir işlem süreci için seyahat amacınızı ve ikamet ettğiniz ili yetkilimizle paylaşarak durumunuza uygun evrak listesi isteyiniz.

Euroasia GVS olarak Türkiye’nin tüm illerinden, başvuruları kabul ederek, vize işlemlerinizi sonuçlandırmaktayız.

Hırvatistan ticari/iş gezisi veya aile, arkadaş ziyareti amacıyla gerçekleştireceğiniz tüm yolculuklar için tüzel veya gerçek kişiden garantör mektubu temin etmeniz gerekmektedir.

hırvatistan vizesi antalya

Hırvatistan Ticari Vize İşlemi

Ticari vize başvurularında, şirket yetkilisi tarafından imzalanmış, mühürlü resmi belge niteliğinde olan garanti mektubuna ek olarak, söz konusu  garantöre ait gelir evrakları (Bon1-Bon2 belgesi veya ticaret mahkemesi tarafından onaylanmış gelir evrakları) istenebilmektedir.

Hırvatistan Turist Vizesi İşlemi

Turistik amaçlı vize başvuruları için ise; otel konfirmasyon belgesi istenilmektedir. Bu belge otel yetkilisi tarafından bizzat  imzalanmış, turizm acentesinin adı, amblemi, adresi, telefon numalaraları ve otel yetkilisinin ismi bulunan bir nitelikte olmalıdır. Otel konfirmasyon belgesi, internet üzerinden yapacağınız rezervasyon belgesi değildir. Yine tercihen detaylı bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz.

ÖNEMLİ :Değerli ziyaretçilerimiz seyahatinizden en geç 15 gün önce evraklarınızı ofisimize iletiniz. Olası gecikmelerde Konsolosluk vize başvurularınızı işleme almama hakkına sahiptir.

-Tüm gereken detaylı evrak listesi

- Hırvatistan vize ücreti,

Hırvatistan vize başvuru formu,

- Davetiye formatı,

- Garantör mektubu ve Bon1/Bon2 formlarına

Dair sorularınızı Çağrı Merkezimizi arayarak yetkililerimizden öğrenebilirsiniz. Vize başvurularınız için iletişim bilgilerinizi, seyahatinizin amacını ve  seyahat süresini help@eagvs.com mail adresimizden bildirerek başvurunuz hakkında  bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Konudan sorumlu yetkililerimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacak, vize ücreti bilgisini iletecek ve tüm sorularınıza yanıt verecektir.

Adım Adım Hırvatistan Vizesi

1) Çağrı merkezimizi arayınız. Seyahat amacınızı ve planladığınız seyahat tarihlerinizi yetkilimizle paylaşınız. Yetkililerimiz  sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacak,  seyahat amacınıza uygun evrakların listesini ve vize ücret bilgisini içerir bir bilgilendirme e-maili göndereceklerdir.

2) Tarafınıza gönderilen  e-mailde bulunan evrakları eksiksiz ve  açıklamaları göz önüne alarak hazırlayınız ve ikamet bölgenize en yakın vize servisimize iletiniz.

3) Tüm evraklarınızın ofisimize ulaştığında hızla kontrolünü sağlayarak, evrakların tamamında bir eksiklik veya format yanlışlığı olmaması halinde  başvurunuzu vakit kaybetmeden başlatarak,süreci sonuçlandırmaktayız.

4) Hırvatistan Konsolosluğu vize işlemlerinde başvuru merkezinde şahsen bulunularak imza atılmasını şart koşmaktadır. Verilen randevu gününü takip eden 7-10 ortalama iş  günü içerisinde pasaportunuz işlemden çıkacaktır. Hazırlanmış pasaportunuz yetkililerimiz tarafından konsolosluk biriminden teslim alınarak, adresinize kargo ile gönderilecektir. Tercihen,  pasaportlarınızı vize servisimizi ziyaret ederek elden teslim alabilirsiniz.

Hırvatistan online vize başvuru formunun doldurulması, seyahat sağlık sigortasının temin edilmesi, uçak rezervasyonu ve otel konfirmasyon belgesinin temin edilmesi aşamalarını yetkililerimizin çalışma alanına bırakarak, yetkililerimizin bu konuda da size gerekli desteği  vermelerini sağlayabilirsiniz.

Uyarılar

-Hırvatistan’a yapacağınız ziyaretler için vize sonuçlanma süresi  7-10 iş günüdür. Bu süre vize işlem merkezinde imza attınız günün sonrasını ifade etmektedir. Bu nedenle seyahatinizden en geç 15 gün önce evraklarınızı ofisimize iletmeniz gerektiğini önemle hatırlatırız. Vize başvurunuzu en erken seyahatinizden 3 ay önce yapabilirsiniz.

- Konsolosluğun yoğun olduğu tarihlerde (özellikle resmi tatil günleri), dönemlerde  yapılan vize başvurularında işlemler uzayabilmektedir. Dikkate alınmasını rica ederiz.

Hırvatistan Vize Ücreti

Yetkililerimizce tarafınıza gönderilecek bilgilendirme e-mailinde seyahat amacınıza ve seyahatinizin süresine göre belirlenen vize ücreti bildirilecektir. Bu belirtilen ücrete konsolosluk harç bedeli, hizmet bedelimiz ve diğer masraflar dahildir. Bu ücret dışında işlem sürecinde hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

Güncel bilgi ve vize başvuru talebi  için çağrı merkezimizi arayabilir veya aynı konular hakkında help@eagvs.com adresimiz üzerinden yetkililerimizin size geri dönüşünü sağlayabilirsiniz.

Seyahatlerinizde bizi tercih ettiğiniz için duyduğumuz  memnuniyeti  paylaşır, iyi bir yolculuk dileğimizle teşekkür ederiz.

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.