Hırvatistan Vize Başvurusu

Hırvatistan vize işlemlerinizi Euroasia Global Visa Services aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Hırvatistan’a yapacağınız kısa süreli turistik/kültürel gezi, ticari/iş gezisi ve aile/akraba/arkadaş ziyareti amaçlı seyahatlerinizde vize müracaatınızı en kısa sürede tamamlamakta, vize işlemlerinizin takibini yapmaktayız.

Hırvatistan Avrupa Birliği üye ülkesidir. Ancak Schengen birliğine dâhil değildir. Hırvatistan vizesiyle Schengen ülkelerine giriş yapmanız mümkün değildir.

Hırvatistan’a planladığınız seyahatiniz süresince birden fazla Avrupa ülkesini Hırvatistan vizesi ile ziyaret edebilirsiniz.

2018 yılına ait başvuru prosedürleri ve güncel vize ücretlerine dair detaylı bilgiye Schengen departmanı yetkilimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan için yaptıracağınız zorunlu seyahat sağlık sigortanızda Hırvatistan ibaresi geçmesi gereklidir.

Balkan ülkeleri ve Schengen ülkeleri vize başvurunuzda randevunuzu sizin adınıza almaktayız. Sizin adınıza randevu alırken uygun randevu günleri ve saatlerini sizin onayınız sunmaktayız. Hırvatistan vizesi randevu konusunda önceliklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Başvuruda şahsen bulunmanız gerekmektedir. Başvuruda pasaport sahibinin şahsen imzası talep edilmektedir. İkamet bölgenize en yakın başvuru merkezini yetkilimizden öğrenebilirsiniz.

İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, İzmir, Antalya, Edirne ofislerimiz başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin vize işlemlerinizi Euroasia GVS aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

C tipi vize ile Hırvatistan sınırları içinde çalışmak mümkün değildir.

İstanbul, Edirne, İzmir, Yalova, Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Düzce, Balıkesir, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Antalya, Bilecik, Kütahya, Manisa, Denizli, Aydın, Uşak, Burdur ve Muğla’da ikamet edenler başvurularını İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa’daki başvuru merkezinden tamamlayabilirler.

Bu illerin dışında ikamet eden başvuru sahipleri işlemlerini Ankara, Gaziantep’ten başvurularını tamamlayabilirler.

Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Afganistan, Türkmenistan, Özbekistan vatandaşları vize işlemlerini Hırvatistan Büyükelçiliğinden tamamlayabilirler.

hırvatistan vizesi hangi ülkelerde geçelidir

Hırvatistan Vizesi İle Gidilebilecek Yerler

İki veya çok girişli Bulgaristan vizesi ile oturma izinleri sahip olanlar; iki veya çok girişli Kıbrıs vizesi ile oturma izinleri sahip olanlar; iki veya çok girişli Romanya vizesi ile oturma izinleri sahip olanlar Hırvatistan'a 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla ziyaret edebilirler. Karşılıklı vize muafiyetinden dolayı  çift veya çok girişli Hırvatistan vizesi veya oturum iznine sahip olanlar Bulgaristan, Kıbrıs ve Romanya'ya gidebilirler. 

Hırvatistan Schengen Antlaşmasına taraf ülkelerden değildir. Bu nedenle Hırvatistan vizesiyle Avrupa ülkelerine girilememektedir.

Hırvatistan vizesine sahipseniz; Dubrovnik’i, Dalmaçya Kıyıları’nı, Pula’yı, Hvar adasını, Korcula adasını, Zagreb’e, Zadar’ı ziyaret edebilirsiniz.

Hırvatistan; Bosna Hersek, Karadağ, Macaristan, Slovenya ile sınır komşusudur. Ancak T.C. vatandaşlarını vizeye tabi tutan Macaristan, Slovenya gibi ülkeleri giriş yapabilmek için Schengen vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Çok girişli Schengen vizesine sahipseniz Hırvatistan, Bulgaristan gibi AB ülkelere giriş yapabileceğiniz gibi diğer Schengen ülkelerine de giriş yapabilirsiniz.  

Balkanların en popüler ülkesi olan Hırvatistan 2013 yılında Avrupa Birliği’ne dahil olmuştur. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye vatandaşları geçerli bir Hırvat veya çift/çok girişli Schengen vizesine sahip olmaksızın ülkeye giriş yapamazlar.

Hırvatistan Türkiye vatandaşlarını vizeye tabi tutmasına rağmen Türklerin en çok ziyaret ettiği Balkan ülkelerinden biridir. Ülkede konaklama, yeme/içmenin çoğu Avrupa ülkesine göre uygun fiyatlı olması ve Hırvatistan’ın Adriyatik’te birçok adaya sahip olması bu durumu n öncelikleri nedenlerindedir.  

Schengen bölgesinde geçerli olan çift ya da çok girişli C tipi vizeye sahipseniz, vize geçerlilik süreniz devam ediyorsa, Hırvatistan’a giriş yapabilirsiniz. Ancak çift veya çok girişli Schengen vizenizle Hırvatistan’a seyahat planınız varsa nihai kararın Hırvat sınır güvenlik görevlilerine ait olduğunuz hatırlatırız.

Eşiniz Hırvatistan vatandaşıysa ve eşinizi ziyaret etme amacıyla ülkeye seyahat edecekseniz, evlilik cüzdanınızla birlikte Hırvatistan vatandaşı olan eşinizin ulusal Hırvat kimlik fotokopisini veya pasaport kimlik fotokopisini sunmalısınız.

Hırvatistan’a seyahat edecekseniz Hırvatistan seyahat sağlık sigortasına sahip olmanız gerekmektedir. Çok girişli bir Schengen vizesiyle Hırvatistan’a seyahat edecekseniz ve Schengen seyahat sağlık sigortasına sahipseniz Hırvatistan’da geçerli, Hırvatistan ibareli bir sigorta poliçesini veya tüm dünya ülkelerinde geçerli bir seyahat sağlık sigorta poliçesini temin etmeniz gerekebilir.

Türkiye vatandaşlarını vizeye tabi tutan tüm Balkan ülke vizelerini, AB ve Schengen üyesi olan ülke vizelerini Euroasia GVS ile en güvenilir şekilde temin edebilirsiniz. Vize başvurularına dair soru ve görüşlerinizi help@eagvs.com mail adresimize iletebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Detaylı Bilgi

Hırvatistan vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye vatandaşları ve Türkiye’de ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşları vize başvurularını Euroasia vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirler. Hırvatistan vize başvurusu, garanti mektubuna (Jamstveno pismo) dair sorularınızı help@eagvs.com adresine iletebilirsiniz.

jamstveno pismo nedir

Bütün kısa süreli (C vize) Hırvatistan vize başvuruları şahsen Hırvatistan Vize Başvuru Servislerine yapılmalıdır.

Genel Bilgi

Hırvatistan ile Türkiye arasından karşılıklı olarak vize uygulaması bulunmaktadır.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye olan yolculukları öncesinde vize almaları gerekirken, Türkiye Cumhuriyeti Yeşil pasaport, Gri pasaport ve Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi kişiler 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Hırvatistan vize işlemlerinden muaftırlar.
 

Hırvatistan vize işlemleri için pasaportlarınız son 10 yıl içerisine temin edilmiş olmalı, pasaportlarınızın seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunmalı ve yine en az 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Yıpranmış ve tahrip olmuş pasaportlarla ise başvurularda bulunulamaz. Bu koşullara sahip pasaportlar ile yapılan başvurularınız onaylanmış olsa dahi ülkeye girişiniz sınır görevlileri sorumluluğunda olacaktır.
 
Hırvatistan vize başvuru formu ise eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalı, vize işlemleriniz süresince aynı şekilde atılmış imzalarınızı kullanmaya özen gösteriniz.

Ziyaret amacınızı netleştirin.

Vize başvurularında tüm süreç ziyaret amacınıza göre yürütülmektedir. Bu nedenle vize işlemlerinizin ilk adımı olarak ziyaret amacınızı netleştirmeniz gerekmektedir.  Turistik seyahat gerçekleştirecekseniz turistik vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Turistik vize başvurularında hotel rezervasyon belgesini sunmalısınız. Hırvatistan’da ikamet eden akrabanıza veya arkadaşınıza misafir olacaksanız, ziyaretçi kategorisinden başvuru yapmanız gerekecektir. Ziyaret amacıyla yapılan seyahatlerde garanti mektubunun ibraz edilmesi zorunludur. Web sayfamızda başvurmak istediğiniz kategoriye dair detaylara ve gerekli evraklara ulaşabilirsiniz. Ayrıca Hırvatistan vize başvuru formuna, ücret hakkında bilgiye, vize sonuçlanma süresine dair bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Başvuru biriminde şahsen bulunmanız gerekmektedir.

Hırvatistan vize başvurularında şahsen bulunmanız gerekmektedir. Hırvatistan vizesi için şahsen imza atmanız gerekmektedir. Bu nedenle şahsen başvuru servisinde hazır bulunmanız gerekmektedir.

İkamet ettiğiniz bölgeye en yakın başvuru servisini müşteri temsilcimizden öğrenebilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortasına dikkat edin.

Hırvatistan için yaptıracağınız zorunlu seyahat sigortasında “Hırvatistan” ibaresi bulunması gerekmektedir. Schengen seyahat sağlık sigorta poliçeleri Hırvatistan’a yapılacak seyahatlerde geçerli değildir.

Evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayın.

Vize başvurularında eksik veya hatalı evrak sunulması zaman kaybına neden olabilir. Konsolosluğun yoğun olduğu tarihlerde vize başvuruları 15 günden uzun bir sürede sonuçlanabilir. Bu nedenlerle başvuru evraklarınızı dikkatli şekilde hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Vize başvurunuzu seyahatinize en geç 15 gün kala tamamlamanız gerekmektedir. Değerlendirme sürelerinin uzayabileceğini göz önünde bulundurarak başvurunuzu 1 ay önce yapmanız gerekmektedir.

Ticari ve Ziyaret amaçlı seyahatlerinizde Hırvatistan'dan garanti mektubu temin edin.

Hırvatistan’a ziyaretçi olarak veya ticari amaçlarla seyahat edecekseniz JAMSTVENO PISMO (Garanti Mektubu)’ya sahip olmanız gerekmektedir. JAMSTVENO PISMO davet sahibine bağlı olarak iki şekilde temin edilebilir: Jamstveno pismo fizičke osobe (şahıs tarafından garanti mektubu) ve Jamstveno pismo pravne osobe (tüzel kişi tarafından garanti mektubu). Jamstveno pismo Hırvatistan’da ikamet eden garantör tarafından hazırlanmalı ve imzalanmalıdır. Jamstveno pismo fizičke osobe aile/arkadaş ziyaretlerinde; Jamstveno pismo pravne osobe ticari amaçlı seyahatlerde kullanılmalıdır.

AB ve AET üye ülke vatandaşlarının aile üyeleri;

Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı üye ülke vatandaşının aile üyesi ikamet kartı sahibiyse Hırvatistan’a vizesiz seyahat edebilir. AB ülke vatandaşının veya AEA vatandaşının aile üyesi ikamet kartına sahip değilse hızlandırılmış prosedürle Hırvatistan vizesi alabilir.

hırvatistan vize ücreti

Hırvatistan Vizesi Ücreti

Hırvatistan vizesi ücreti; Hırvatistan Konsolosluğu harcı, başvuru merkezi servis ücreti ve Euroasia vize servisi hizmet bedelini kapsamaktadır.

Euroasia GVS olarak Türkiye’nin her bölgesinden yapılan başvuruları kabul etmekte, pasaport sahibini konsolosluğun vize başvuru prosedürlerine göre yönlendirmekteyiz. Hırvatistan vize başvurularında başvuru sahibinin şahsen başvuru merkezinde bulunması, imza atması gerekmektedir. İkamet ettiğiniz bölgeye en yakın başvuru merkezini öğrenmek için destek hattımıza bağlanabilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz.

İkamet ettiğiniz ili, mesleğinizi, seyahat amacınızı, seyahat edeceğiniz tarih aralığının bilgisini vererek help@eagvs.com mail adresimiz üzerinden bize ulaşabilir, Hırvatistan vizesi fiyatı ve kişisel kriterlerinize göre düzenlenmiş evrak listesini içerir bilgi e-maili talebinde bulunabilirsiniz.

Seyahat sürenizi kapsayan (15 güne kadar) Hırvatistan seyahat sağlık sigortanız vize servisimiz tarafından hizmet bedelimiz dâhilinde temin edilmektedir.

Hırvatistan C vize ve D vize (ulusal vize) konsolosluk harç ücretleri birbirlerinden farklıdır. EAGVS yalnızca kısa süreli C vize başvurularını kabul etmektedir. Bilgi mailinde tarafınıza yönlendirilecek ücret bilgisi yalnızca C vize başvurularını kapsamaktadır. D vize ücretleri hakkında detaylı bilgiyi Hırvatistan Büyükelçiliğinden veya Hırvatistan Başkonsolosluğundan alabilirsiniz.  

EAGVS olarak, Balkan ülkeleri, Schengen ülkeleri vize başvurunuz için randevunuzu almakta, başvuru evraklarınızı teslim alır almaz kontrol etmekte, herhangi bir eksiklik söz konusuysa sizi bilgilendirmekte, vize başvurularınızı sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmeniz adına çözüm odaklı çalışma yürütmekte, seyahat planınıza en uygun vize başvurusunu gerçekleştirmeniz adına hizmet vermekteyiz. Başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu teslim alarak ikamet adresinize posta ile göndermekteyiz.

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.