Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Hırvatistan vizesi dilekçe örneği sayfamıza vize başvurularınızda kolaylık sağlaması için eklenmiştir. Resmi bir geçerliliği yoktur.  Başvuru dilekçeleri kişisel kriterlere ve seyahat amacına uygun olarak hazırlanmalıdır. 
Ülkeye turistik amaçla seyahat edecek kişiler ülkeye yapacakları seyahat detaylarını içerir, konsolosluğa hitaben yazılmış vize talep dilekçesi sunmalıdırlar. Vize talep dilekçesi ile garantör mektubu aynı belge değildir. Vize talep dilekçesi başvuru sahibi tarafından şahsen yazılmalıdır. Dilekçede Hırvatistan seyahat tarihleri açıkça belirtilmelidir. Ülkeye giriş yapılacak tarih, ülkeden çıkış yapılacak tarih ve başka ülkelere de seyahat planı varsa detaylı seyahat planını içermelidir. Dilekçede başvuru sahibinin tüm seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisine net olarak yer verilmelidir.  Hırvatistan vize başvuru dilekçesi ile ibraz edilecek diğer evraklar birbirleriyle tutarlılık arz etmelidir. Örneğin; turistik vize kategorisinden başvurulacaksa dilekçede aile/akraba/arkadaş yanında konaklanacağı bilgisi yer almamalıdır. 

hirvatistan vize başvuru formu

Hırvatistan Vize Başvuru Formu ve Dilekçesi


Hırvatistan vize başvuru formu;  Hırvatistan’ın ülke sınırları gözetilerek Dışişleri Bakanlığı tarafından başvuru sahibini tanıma amacıyla hazırlanmış resmi bir belgedir. Vize başvuru formunun online sistem üzerinden doldurabilir veya sayfamızda bulunan başvuru formlarını PDF formatında indirerek doldurabilirsiniz. Formun pasaport sahibi tarafından şahsen doldurularak imzalanması gerekmektedir. Formu doldurma aşamasında iletişim halinde olduğunuz yetkilimizden destek alabilirsiniz. Türk vatandaşları Hırvatistan Dışişleri Bakanlığının resmi web sitesi üzerinden online olarak başvuru formlarını doldurabilirler. Online olarak formu doldurduktan sonra diğer gerekli evraklarla birlikte vize servisimize teslim edebilirsiniz. 

Vize başvuru formu ise eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalı, vize işlemleriniz süresince aynı şekilde atılmış imzalarınızı kullanmaya özen göstermelisiniz. Hırvatistan bir Avrupa Birliği ülkesidir fakat Schengen grubu ülkesi değildir, Hırvatistan vize başvurusu sürecinde Schengen vize başvuru formlarıyla gönderilen evraklar işleme alınmamaktadır. Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde organize edilmesi gerekirken, tamamlanamamış ve hatalı olan her evrak başvuru sürecinizin uzamasına neden olacaktır.

Vize başvuru formunun haricinde Hırvatistan vizesi dilekçesi örneklerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz, dilekçelerin nasıl hazırlanacağı konusunda fikir edinebilirsiniz. Vize başvuru formunu doldurma ve vize dilekçelerini hazırlama aşamasında ihtiyacınız halinde iletişim halinde olduğunuz yetkilimizden gerekli desteği alabilirsiniz. 
Hırvatistan vize başvuru formunu eksiksiz ve dikkatli şekilde doldurmanızı tavsiye ederiz. Vize başvuru formunu Hırvatça, İngilizce ve Türkçe’nin haricinde Arnavutça, Arapça, Fransızca, Almanca, Moldovaca, Rusça, İspanyolca olarak doldurabilirsiniz. Her bir lehçeye uygun vize başvuru formlarını sayfamızın devamındaki linklerden indirebilirsiniz. Vize başvuru formunu, garanti mektubu örneği ve dilekçe örneğini sayfamızdaki bağlantılardan indirebilirsiniz. 
Vize başvuru süreçleri, vize ücretleri, mesleksel durumunuza uygun olarak hazırlanmış detaylı evrak listesi ve daha fazlası için help@eagvs.com mail adresimizden veya iletişim hattımızdan destek alabilirsiniz. 
 

Hırvatistan Garanti Mektubu


Vize başvurularında sunulacak olan belgeler son 3 ay içinde temin edilmiş olmalıdır. Ticari ve ziyaret vize başvurularında sunulacak olan garanti mektupları da son 3 ay içerisinde temin edilmiş olmalıdır. 
Aile/akraba/arkadaş ziyareti amacıyla ülkeye seyahat planlayanlar vize için başvuru esnasında konaklama amacını kanıtlayacak davet sahibinden temin edilmiş, garanti mektubunun orijinali sunulmalıdır.  
Davet sahibinin imzası olan form, Hırvatistan’daki noter tarafından tasdik edilmelidir. Davet sahibi/garantör Hırvatistan izni sahibi yabancı olabilir. 
Garanti mektubu ile birlikte garantör son 3 ayın gelir kaynağının kanıtını gösteren belgeleri de eklemelidir. 

 

 

Aile ziyareti  vize işlemlerinizde "gerçek kişi"den temin edilecek garanti mektubuna buradan ulaşabilirsiniz. 


Garanti Mektubun orijinali konsoloslukta kalmaktadır. Garanti mektubunun kopyasını başvuru sahibi tüm seyahati süresince yanında bulundurmalıdır. Sınır kontrolünde talep edilmesi halinde garanti mektubu pasaport sahibinin kalma amacının bir kanıtı olarak sunulmalıdır. 


Ticari amaçlı seyahat edecekseniz seyahat amacınızı kanıtlar tüzel kişi garanti mektubunun orijinali sunulmalıdır. Hırvatistan’dan, tüzel kişiden, şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi ile birlikte tasdik edilmiş form vize başvuru sahibine gönderilmelidir. 

Ticari amaçlı seyahatlerinizde "tüzel kişi"den temin edilecek garanti mektubuna buradan ulaşabilirsiniz.  

Ticari amaçlı seyahatlerde temin edilecek garanti mektubunun orijinali başvuru yerine göre Büyükelçilikte/Konsoloslukta kalmaktadır. 
Pasaport sahibi garanti mektubunun kopyasını seyahati süresince yanında bulundurmalıdır. Sınır kontrolünde istendiği takdirde garanti mektubu sunulmalıdır. Vizeniz olsa bile ülkeye giriş konusundaki nihai karar sınır polisine aittir.  
Garanti mektubun kopyası başvurana verilir ki eğer sınır kontrolündeki yetkili tarafından istenirse Hırvatistan’da kalma amacının bir kanıtı olarak sunabilir böylece.

 

Hırvatistan Vizesi başvuru formu - [Arnavutça]

Hırvatistan Vizesi başvuru formu - [Arapça]

Hırvatistan Vizesi başvuru formu - [Hırvatça]

Hırvatistan Vizesi başvuru formu - [İngilizce]

Hırvatistan Vizesi başvuru formu - [Fransa]

Hırvatistan Vizesi başvuru formu - [Almanca]

Hırvatistan Vizesi başvuru formu - [Moldovaca]

Hırvatistan Vizesi başvuru formu - [Rusça]

Hırvatistan Vizesi başvuru formu - [İspanyolca]

Hırvatistan Vizesi başvuru formu - [Türkçe]

Hırvatistan Vizesi başvuru formu - [Ukraynaca]

 

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.