Hırvatistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Ev Hanımları)

hırvatistan vize başvurularında ev hanımlarının hazırlaması gerekenler

Hırvatistan aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar listesi, Hırvatistan Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların bilgisini içermektedir. Müracaatçının kişisel kriterlerine bağlı olarak Hırvatistan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir. 

Ev hanımlarının seyahat masraflarını karşılayacak aile ferdi kendisi vize başvurusunda bulunacakmış gibi finansal yeterliliğini kanıtlayıcı evraklarını hazırlamalıdır. Ev hanımın masrafları Hırvatistan’da ikamet eden garantör tarafından karşılanacaksa garantör mektubuna mutlaka gelir evrakları eklenmelidir. Ev hanımı olan vize başvuru sahipleri için hazırladığımız evrak listesindeki evrakları açıklamaları göz önünde bulundurarak hazırladıktan sonra posta ile vize servisimize gönderebilirsiniz. Evrakları teslim adlıktan sonra Hırvatistan vize işlemlerinizi vakit kaybetmeden başlatmaktayız. Vize başvuru gününde başvuru biriminde şahsen hazır bulunarak imza atmanız gerekecektir. Detaylı bilgiyi yetkilimizden alınız.

Hırvatistan vize işlemleri ortalama olarak 7-10 iş günü sürmektedir. Türkiye ve Hırvatistan’ın resmi tatil günlerinde Hırvatistan Konsolosluğu ve başvuru birimleri hizmet vermemektedir. Tatil günlerinde seyahat edecekseniz tatil günleri öncesi Konsolosluğun yoğun olabileceğini göz önünde bulundurarak başvurunuzu 1 ay önceden tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Hırvatistan aile ziyaret vize başvurularınızda “Hırvatistan” ibaresi geçen seyahat sağlık sigortasını sizin adınıza temin etmekteyiz. Sigorta seyahatinizin ilk dönemi için geçerli olacaktır. Vize süreniz dâhilinde daha sonra Hırvatistan’a tekrar ziyaret etmek isterseniz sağlık sigortanızı yenilemeniz gerekecektir.

Ayrıca talebiniz halinde uçak rezervasyonunuzu da sizin adınıza yapmaktayız. Vize başvurularında uçak/otel rezervasyonlarının aktif olmasına dikkat edilmelidir.  Vizeniz çıkmadan uçak bileti satın almamanızı tavsiye ederiz.

Hırvatistan vize başvurularında sunulacak olan seyahat sağlık sigortası en az 30000 € teminatlı olmalıdır. Çoklu giriş vizesi için başvuruların Hırvatistan ziyaretlerinin ilk dönemini kapsayan sağlık sigortaları olmalıdır. Daha sonraki ziyaretler için sigorta beyannamesini de ibraz etmeleri gerekmektedir.

Detaylı bilgi için destek hattımıza bağlanabilir veya help@eagvs.com adresimizden bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Hırvatistan’a Gitmek İçin Hangi Belgeler Gerekli

Hırvatistan vizesi için gerekli belgeler  güncel tarihli olmalıdır. Banka ve resmi kurumlardan temin edilecek belgeler başvurudan önceki 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır. Ev hanımlarının hazırlaması gereken standart evrakları ve ev hanımına sponsor olacak aile ferdinin hazırlayacağı finansal evrakları sayfamızın devamında detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz. 2018 yılı Hırvatistan vize ücretini ve başvuru aşamalarını içerir bilgi e-mailini yetkilimizden talep edebilirsiniz.

Standart Evraklar

Pasaport

Pasaportun seyahatin sonlanma tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Varsa son 3 yıl içinde alınmış Schengen, Birleşik Krallık, Amerika, Kanada, Japonya vizelerinizin fotokopilerini de geçerli pasaportunuza eklemeniz gerekmektedir.

Biyometrik fotoğraf

2 adet biyometrik yeni fotoğraf; 35x45 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine çekilmiş olmalıdır. Fotoğraf başvuru sahibinin güncel halini yansıtmalıdır.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus Cüzdanının arkalı önlü fotokopisi sunulmalıdır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kayıt örneği davet eden kişi ile akrabalık derecesini gösteren ve tüm aile bireylerinin görünür olduğu nüfus kayıt örneği sunulmalıdır.

- Ek Gelir Belgeleri

Başvuru sahibi varsa tapularını, kira kontratlarını, araç ruhsatlarını ya da maddi destek sağlayan kişinin evraklarını sunmalıdır.

Vize Başvuru Formu

Vize başvuruda formunu pdf formatında bilgisyarınıza indirerek veya Hırvatistan online başvuru sistemi üzerinden doldurabilirsiniz.

Garanti Mektubu

Garanti mektubu Hırvatistan’da ikamet eden gerçek kişiden temin edilmelidir.  Garanti mektubu orijinal olarak sunulmalıdır.

Hırvatistan’daki davet sahibinin formda imzası olması gerekmektedir. Formun Hırvatistan’daki noter tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.  Başvuru sahibinin masrafları davet sahibi tarafından karşılanacaksa garantörün gelir evrakları da sunulmalıdır.

* Ev hanımları için sponsor olacak kişiler aşağıda belirtilen iş evraklarından durumlarına uygun olanları hazırlamalıdır.

 Sponsor Evrakları

* - İşveren ise

1. Vize talep dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben yazılış, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş kaşe ve imzalı)

2. SGK/Bağ-Kur hizmet dökümü

3. Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal Faaliyet belgesi, Sicil gazete, Vergi levhası, İmza sirküsü fotokopileri)

4. Şirkete ait banka hesap özeti (son 3 aylık banka hareketliliğini içeren en az 2500 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri ile birlikte)

* -  Bordrolu çalışan ise

1. Çalışma belgesi (kişinin çalışmakta olduğu işyerinden alınmış, iş ilişkisini gösterir kaşe ve ıslak imzalı belge)

2. Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal Faaliyet belgesi, Sicil gazete, Vergi levhası, İmza sirküsü fotokopileri)

3. SGK işe giriş bildirgesi, Hizmet dökümü

4. Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe, ıslak imzalı)

5. Vize talep dilekçesi (sponsor veli tarafından, Konsolosluğa hitaben yazılmıl sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş ıslak imzalı)

6. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap harketiliğini içeren az 2500 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri ile birlikte)

* - Devlet memuru ise

1. Çalışma belgesi (kişi bağlı bulunduğu kurumdan mühür ve ıslak imzalı olacak şekilde temin etmelidir.)

2. Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)

3. Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

4. Vize talep dilekçesi (sponsor veli tarafından, Konsolosluğa hitaben yazılmış, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesini belirten ıslak imzalı)

5. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketiliğini içeren, en az 2500 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve imza sirküleri ile birlikte)

* - Emekli ise

1. Vize talep dilekçesi (sponsor veli tarafından, Konsolosluğa hitaben yazılmış sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş kaşe ve imzalı)

2. Emekli maaş cüzdanı

3. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketliğini içeren, en az 2500 TL bakiyesi olan kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

4. Emeklilik belgesi (emekli olunan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı belge)

 

Uyarılar

(!) Üçüncü ülke vatandaşlarının Türkiye’den başvuru yapmaları durumunda Türkiye oturum kartının fotokopisini sunmaları zorunludur.

(!) Başvuru sahibi 18 yaşından küçük çocuğuyla birlikte seyahat edecekse çocuk için ayrı vize başvurusunda bulunulmalıdır ve muvafakatname ibraz edilmelidir.

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.