Hırvatistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Emekliler)

emekliler için hırvatistan vizesi evrakları

Hırvatistan aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar listesi, Hırvatistan Konsolosluğu, Hırvatistan Büyükelçiliği tarafından talep edilen evrakların bilgisini içermektedir. Müracaatçının iş veya emeklilik durumuna bağlı olarak Hırvatistan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir. Aile ve akraba ziyaretinde bulunacak emekliler, emekli maaşlarının yattığını gösterir banka hesap dökümlerini sunmalıdır.

Hırvatistan vize işlemleri ortalama olarak 7-10 iş günü sürmektedir. Türkiye’nin ve Hırvatistan’ın tatil günlerinde konsolosluklar ve başvuru birimleri hizmet vermemektedir.

Ziyaretçi vizesi başvurularınızda “Hırvatistan” ibaresi geçen seyahat sağlık sigortasını sizin adınıza temin etmekteyiz. Sigorta seyahatinizin ilk dönemi için geçerli olacaktır. Vize süreniz dâhilinde daha sonra Hırvatistan’a tekrar ziyaret etmek isterseniz sigortanızı yenilemeniz gerekecektir. Ayrıca uçak rezervasyonunuzu da sizin adınıza yapmaktayız. Vize başvurularında uçak/otel rezervasyonlarının aktif olmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

Hırvatistan vizesi için gerekli olan sağlık sigortası en az 30000 € teminatlı olmalıdır. Çoklu giriş vizesi için başvuruların Hırvatistan ziyaretlerinin ilk dönemini kapsayan sağlık sigortaları olmalı ve daha sonraki ziyaretleri için de sigorta beyannamesi ibraz etmeleri gerekmektedir.

Emekli vize başvuru sahipleri aşağıda sizin için hazırladığımız evrak listesindeki evrakları, açıklamalara uygun olarak hazırladıktan sonra ofisimize posta ile göndermeniz yeterli olacaktır.

İşlemlerinizi başlatacağız ve takibinin yapacağız. Yetkilimizin size belirteceği randevu gününde başvuru merkezinde hazır bulunarak imza atmanız gerekecektir. Hırvatistan vize başvurularında imza prosedürü zorunludur.

Hırvatistan vizesi başta olmak üzere tüm dünya ülke vize işlemlerine dair kapsamlı bilgiler için  iletişim numaralarımızdan destek alabilir veya ücret bilgisi gibi detaylı bilgi talebinizi help@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Hırvatistan’a Gitmek İçin Hangi Belgeler Gerekli

Hırvatistan vizesi için gerekli belgeler başvurudan önceki 3 ay içerisinde alınmış, güncel tarihli olmalıdır.  Emeklilerin hazırlaması gereken standart evraklar ve mesleksel evrak listesini sayfamızın devamında detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 2018 yılı Hırvatistan vize ücretini içerir bilgi e-mailini yetkilimizden talep edebilirsiniz.

Standart Evraklar

Pasaport

Pasaportun seyahatin sonlanma tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Varsa son 3 yıl içinde alınmış Schengen, Birleşik Krallık, Amerika vizelerinizin fotokopisini sunabilirsiniz.

Biyometrik fotoğraf

2 adet biyometrik yeni fotoğraf, 35x45 mm ölçülerinde, beyaz fon üzeri ve son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus Cüzdanının arkalı önlü fotokopisi sunulmalıdır.

Garanti Mektubu

Garanti mektubu orijinal olarak sunulmalıdır. Dışişleri ve AB Bakanlığında muhafaza ediliyorsa kopyası sunulabilir.

Hırvatistan’daki davet sahibinin formda imzası olması gerekmektedir. Formun Hırvatistan’daki noter tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.  Başvuru sahibinin masrafları davet sahibi tarafından karşılanacaksa garantörün gelir evrakları da sunulmalıdır.

Vize Başvuru Formu

Hırvatistan vize başvuru formu online olarak başvuru sahibi tarafından doldurularak, kaydedilmelidir. Kaydedilen belgenin çıktısı alınarak gerekli bölümlere imza atılmalıdır. Belge diğer evraklarla birlikte vize servisimize iletilmelidir. Online vize başvuru formu hakkında detaylı bilgiyi destek hattımızdan alabilirsiniz. 

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kayıt örneği akrabalık derecesini göstermelidir. Davet eden kişi ile akrabalık derecesini gösteren ve tüm aile bireylerinin görünür olduğu nüfus kayıt örneği sunulmalıdır.

Finansal Yeterliliği Kanıtlayıcı Belgeler

Başvuru sahibinin seyahati süresince seyahat masraflarını nasıl karşılayacağını gösteren gelir belgeleri sunulmalıdır.

-Banka Hesap Dökümü

Döküm emekli maaşının yattığını göstermelidir. Son 3 ay içinde temin edilmiş banka hesap dökümü banka tarafından onaylı olmalıdır. Döküm şirket yetkilisi tarafından imzalanmış olmalıdır. Döküm banka imza sirküleriyle birlikte sunulmalıdır.

- Ek Gelir Belgeleri

Başvuru sahibi varsa tapularını, kira kontratlarını, araç ruhsatlarını ya da maddi destek sağlayan kişinin evraklarını sunmalıdır.

Emeklilik Belgesi

Emekli olunan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı belge

 

Uyarılar

(!) Üçüncü ülke vatandaşlarının Türkiye’den Hırvatistan vize başvurusu yapmaları durumunda, Türkiye oturum izin belgelerinin fotokopisini sunmaları gerekmektedir.

(!) Emekli başvuru sahibi 18 yaşından küçük çocuğuyla birlikte seyahat edecekse çocuk için ayrı vize başvurusunda bulunulmalıdır ve muvafakatname ibraz edilmelidir.

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.