Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Devlet Dairesi Çalışanları)

hirvatistan vizesi için gerekli evraklar kamu personelleri

Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar başvuru sahibinin mesleksel kriterlerine göre değişmektedir.  Devlet memuru olan başvuru sahipleri, görev kimlik kart fotokopisini de sunmakla yükümlüdür. Vize için gerekli evraklar Hırvatistan Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların bilgisini içermektedir. Başvuru sahibinin kişisel kriterlerine bağlı olarak inceleme sürecinde Konsolosluk yeni evrak talebinde bulunabilir.

Hırvatistan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 7-10 iş günüdür. Hırvatistan Devleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günlerinde Hırvatistan Konsolosluğu hizmet vermemektedir. Tatil günlerinde ülkeye seyahat planınız varsa başvurularınızı yoğunluktan dolayı 1 ay önceden tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Hırvatistan Schengen Antlaşmasına taraf ülkelerden değildir. Bu nedenle Schengen ülkeleri için geçerli olan seyahat sigortasının Hırvatistan seyahatlerinizde geçerliliği olmayacaktır. Sigorta minimum 30000 € teminatlı olmalıdır. Hırvatistan çok girişli vize başvurusunda bulunulacaksa seyahatin ilk dönemini kapsayan poliçe sunulmalıdır. Daha sonraki seyahatler için de sigorta beyannamesi doldurulmalıdır. İlk seyahat döneminizi kapsayan sigorta poliçenizi sizin adınıza hizmet bedelimiz dahilinde temin etmekteyiz.

Hırvatistan başta olmak üzere Türk vatandaşlarını vizeye tabi tutan tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini Euroasia GVS aracılığıyla güvenilir ve sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz.

Hırvatistan’a Gitmek İçin Hangi Belgeler Gerekli

1.Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Hırvatistan vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından şahsen, eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu Hırvatistan Devleti’nin resmi sitesinden online olarak doldurulmaktadır. Form doldurulduktan sonra kaydedilmeli ve çıktısı alınmalıdır.  Vize başvuru formu ile ilgili detaylı bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz.

2.Pasaport

Pasaportun planlanan dönüş tarihi sonrası 3 ay geçerliliğe sahip olması ve son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Geçerli pasaportun tüm işlenmiş sayfaları ve mevcutsa önceki pasaportların tüm işlenmiş sayfalarının fotokopileri gerekmektedir. Varsa önceki Schengen, İngiltere, İrlanda, ABD vizelerinin fotokopileri de eklenmelidir.

3.Biyometrik Fotoğraf

35x45 mm ölçülerinde, renkli, arka beyaz fonlu 2 adet biyometrik fotoğraf sunulmalıdır.

4.Banka Hesap Dökümü

Banka hesap dökümü bankanın kendisinden temin edilmeli ve son 3 aylık hareketleri içermelidir.

5.Görev Kimlik Kartı Fotokopisi

Devlet kurumunda çalışan başvuru sahibi görev kimlik kartının fotokopisini sunmalıdır.

6. İş Yeri Dilekçesi 

İş yeri dilekçesi başvuru sahibinin şirkette izinli olduğu tarihleri içermeli, ıslak ımzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır.

(!) Türkiye’den başvuru yapan yabancı başvuru sahipleri Türkiye oturum belgelerinin fotokopisini sunmalıdırlar.

(!) Hırvatistan vizesi için gerekli belgeler son 3 ay içerisinde temin edilmiş olmalıdır. 

 

 

Vize  |  Konsolosluklar  |  Hizmetlerimiz  |  Kurumsal Hizmetler  |  SSS  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Site Haritası

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL
Telefon: +90 (212) 963 0343

 

 

 

Tüm hakları saklıdır.